sobota, 16 marca 2013

Idealna mascara? Avon super Drama

Avon super Drama mascara (pogrubiająco-wydłużający, w kolorze Black), to kolejny tusz do rzęs, którego ostatnio używałam.

Co obiecuje nam firma?
Katalogi promują ten produkt hasłami: "objętość i wydłużenie w jednym ruchu", "do 20% większe oczy". Rewolucyjna szczoteczka z szerokimi włoskami ma unosić nasze rzęsy, modelować, optycznie otwierając oko.


Jakie są moje odczucia?

Opakowanie, standardowe, proste, w odcieniu fioletu, mieści 7ml produktu.
Szczoteczka jest sylikonowa, dość udziwniona, z szerokimi, wachlarzowymi włoskami. Czy dobrze nakłada się nią tusz? Średnio, nie jest najgorzej ale dobrze też nie jest. Ciężko jest dobrze rozczesać nią rzęsy, skleja je, konsystencja tuszu nie współgra ze szczoteczką. Plus za rozmiar szczoteczki ponieważ jest dosyć drobna i wygodna w użyciu.
Konsystencja jest powiedziałabym taka żelowa, dosyć gęsta, dobrze pokrywa rzęsy.
Trwałość, tutaj mascara ma u mnie ogromnego plusa, swą trwałość zawdzięcza chyba swej żelowej konsystencji, ponieważ nawet gdy wychodziłam na dwór w mocną śnieżycę, nic pod wpływem wody nie rozmazało się! U mnie utrzymuje się praktycznie cały dzień, nie kruszy się. Może po kilku godzinach robią się delikatne cienie ale i tak uważam, że pod tym kątem mascara jak najbardziej się sprawdza. Jest najbardziej trwała z pośród trzech tuszy, które zaprezentowałam.
Efekt na rzęsach jest naturalny. Nie spełniają się tutaj obietnice producenta jakoby owa mascara miała bardzo pogrubić i wydłużyć nasze rzęsy. Powiedziałabym, że nadaje się ona na co dzień, rzęsy są delikatnie wydłużone i uniesione. Polecam osobom, które cenią naturalność. Rzęsy są ładnie równomiernie pokryte tuszem. Jedynie czego mogę się przyczepić to to, że niektóre rzęsy są posklejane.


Koszt to ok. 20zł
Podsumowując: jest to mascara, którą trzeba nauczyć się posługiwać ze względu na udziwnioną szczoteczkę i konsystencję tuszu. Zawsze kilkakrotnie przeczesuję szczoteczką rzęsy aby jak najlepiej je rozdzielić i w miarę wydłużyć, a więc nie sprawdza się tutaj kolejna obietnica producenta, że mascara wydłuży nam rzęsy w jednym ruchu. Nie polecam osobom, które oczekują spektakularnego efektu, ponieważ, ta mascara tego nie zapewni. Niemniej uważam, że to w miarę dobry produkt, który ładnie pokrywa rzęsy, daje taki "naturalny look" i utrzymuje się cały dzień.

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz